benetint cheek tint technic

Benefit Benetint & Cheek tint Technic – porównanie

Na dzień kobiet, ku mej uciesze zostałam obdarowana od Ukochanego Benetintem firmy Benefit, dlatego zdecydowałam się na porównanie go z Cheek tintem firmy Technic, o którym pisałam tutaj. Oba produkty przeznaczone są do identycznego użytkowania, jednakże różnią się od siebie w paru aspektach. Warto wspomnieć, iż Benetint jest produktem oryginalnym a tint Technic stanowi jego odpowiednik. Chciałabym je opisać i być może ułatwić komuś wybór. Zastosowałam metodę przyznawania „+”  i „-„.

1. Przeznaczenie

Produkty te to kosmetyki 2w1, przeznaczone do malowania policzków i ust. Mają za zadanie stworzenie jak najbardziej naturalnego rumieńca oraz efektu przygryzionych, lekko zaróżowionych ust.

Benetint Benefit: +

Cheek tint Technic: +

benetint technic

2. Cena i pojemność

Bezsprzecznie, Benetint firmy Benefit jest droższą inwestycją, kosztującą 155 zł (!) za 12,5 ml. Cheek tint firmy Technic to tylko koszt około 10 zł/12 ml plus koszt przesyłki w zależności od drogerii internetowych. To prawie 15 krotnie mniej od oryginału. Warto wspomnieć również, że Benetint posiada pojemność większą o 0,5 ml 😉

Benetint Benefit: –

Cheek tint Technic: +

benetint technic

3. Opakowanie

Zarówno Benetint jak i Cheek tint Technic znajdują się w szklanych buteleczkach przypominające lakier do paznokci. Benetit zapakowany jest dodatkowo w kartonowe pudełeczko z dołączoną instrukcją stosowania co powoduje, że bardziej cieszy oko. Aplikatory to  pędzelki, różniące się jedynie długością.

Benetint Benefit: +

Cheek tint Technic: –

benetint technic

Benefit benetint technic

benetint technic

benetint technic

4. Skład

Benetint: WATER (AQUA), POLYSORBATE 20, PHENOXYETHANOL, SODIUM HYDROXIDE, CARMINE (CI 75470), METHYLPARABEN, FRAGRANCE (PARFUM), TETRASODIUM EDTA, GERANIOL, LINALOOL, HEXYL CINNAMAL, CITRONELLOL, MALTODEXTRIN, BENZYL SALICYLATE, BHT. CONTAINS CARMINE AS COLOR ADDITIVE.

Cheek tint Technic: Aqua, Glycerin, Sodium Polyglutamate, Tetrasodium Edta, Methylisothiazolinone, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castrol Oil, Rosa Damascena Flower Water [+/- CI 16035, CI 17200].

benetint technic

benetint technic

Przyjemniejszy skład ma Benetint. W punkcie tym dodatkowo kierowałam się ‚efektami ubocznymi’ stosowania tintów. Oczywiście, oba koloryzują jednakże mam wrażenie, że po dłuższym stosowaniu  cheek tint Technic przesuszał mi usta.

Benetint Benefit: +

Cheek tint Technic: –

5. Intensywność koloru

W kryterium tym widać wyraźną różnicę w nasyceniu barwnika jak również w odcieniu różu. Benetint jest mocniejszym pigmentem wpadającym w czerwień. Tint Technic charakteryzuje się mniejszym nasyceniem koloru oraz chłodniejszym odcieniem różu. Sprawia wrażenie rozwodnionego w przeciwieństwie do Benetintu.

Benetint Benefit: +

Cheek tint Technic: –

benetint technic

Efekt na skórze bez roztarcia (po 1 kropelce). Warto zaznaczyć, że Benetint bardzo szybko wchłania się w skórę, należy szybko go rozsmarowywać by nie utworzyć plam. Cheek tint Technic wsiąkał o wiele wolniej.

 

6. Wydajność

Wynika bezpośrednio z nasycenia koloru. W momencie nakładania Benetintu, wystarcza jego jednokrotna aplikacja na policzki. Łatwiej zrobić sobie krzywdę, w wyniku budowania intensywności odcienia. Dodatkowo wydłuża żywotność tego produktu. Tint Technic należy wielokrotnie nakładać, by zbudować tak samo intensywny odcień jak w przypadku tego pierwszego.

Benetint Benefit: +

Cheek tint Technic: –

7. Zapach

Oba różane, jednak przyjemniejszy dla nosa jest Benetint. Sprawia wrażenie bardziej naturalnego.

Benetint Benefit: +

Cheek tint Technic: –

Podsumowując,

Benetint Benefit: ++++++ (6), -(1)

Cheek tint Technic: ++(2), —–(5)

większość plusów przyznałam Benetintowi, ponieważ zdecydowanie przeważa swoimi właściwościami nad cheek tintem firmy Technic. Zważając na cenę zwycięzcy(która jest bardzo wysoka), przypuszczam, że sama nie sprawiłabym sobie takiego prezentu i wiem, że jest to główne kryterium nie czyniące go tak popularnym kosmetykiem. Czy jest wart swojej ceny? Mogę napisać, że efekt na skórze jest o wiele piękniejszy od zamiennika. Jest również bardziej wydajny i trwały. Dla osób, które wybierają tinty zamiast szminek będzie to strzał w 10, dodatkowo dostajemy kosmetyk 2w1. Myślę, że będzie to produkt bardzo wydajny, ponieważ już jedna kropelka daje efekt delikatnego różu po roztarciu. Jestem nim zachwycona.

benetint technic

 Mon@Lis@

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.